• لامپ در درون لوله ورودی دستگاه قرار می گیرد
 • بلافاصله توسط تیغه فولادی مخصوص دستگاه خرد می گردد
 • دستگاه هوای آلوده به بخار جیوه را، که در اثر شکستن لامپ آزاد شده، برای تصفیه به درون فیلتر دستگاه می مکد
 • هوای مکیده شده به درون فیلتر، تحت فرایند 5 مرحله ای مورد تصفیه قرار می گیرد
 • اگر چه هوا در این مرحله تمیز به نظر می رسد، حاوی بخار جیوه است که توسط فیلتر دستگاه جداسازی می شود
 • فیلتر کربنی دستگاه نه تنها بخار جیوه را از هوای آلوده جذب می کند، آن را به سولفید جیوه تبدیل می کند که خطرناک نیست
 • در نهایت هوای تمیز از درون لوله خروجی دستگاه خارج می گردد
 • دستگاه بلافاصله پس از قرار داده شدن لامپ در درون دستگاه آن را خرد و امحاء می کند.
 • بله، دستگاه کاملا قابل اطمینان است. مطالعات نشان داده است که امحاء لامپ توسط دستگاه خردکن بسیار مطمئن تر از بسته بندی لامپ های مصرف شده برای انتقال جهت امحاء است. زیرا دستگاه خردکن بیش از 99/99 درصد بخار جیوه که در مرحله خرد کردن آزاد شده را جذب می کند. مقدار جزئی بخار جیوه ای که در این فرایند از دستگاه آزاد می شود، به میزان کاملا چشمگیری، از مقداری که به طور معمول در روش سنتی جمع آوری و بسته بندی لامپ ها آزاد می شود کمتر است (زیرا شکسته شدن تعدادی لامپ در این فرایند همواره غیر قابل اجتناب است).
 • فیلتر ها باید بر مبنای برنامه زمانی مشخصی تعویض شوند. فیلتر هایی که به طور معمول برای دستگاه خریداری می شود و در آن قرار می گیرد به گونه ای تولید شده که مدت استفاده از 10 درام را پاسخگو می باشد (این فیلتر­ها را فیلتر های 10 درامه می نامند). پس از تعویض فیلتر دستگاه، به همراه باقیمانده لامپ های خرد شده در درون درام قرار داده و برای بازیافت به یکی از دفاتر بازیافت انتقال داده می شوند. فیلتر های کربن فعال این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که برای بیشتر از یک میلیون لامپ کارایی داشته باشند. این بدین معناست که بیشتر مصرف کنندگان نیازی به تعویض این فیلتر ها در طول دوره مصرف دستگاه نخواهند داشت. لازم به ذکر است که فیلتر­های دستگاه به صورت یکبار مصرف تهیه و تولید می شوند.
 • اگرچه نحوه استفاده از دستگاه بسیار آسان است و خریدار می توان به آسانی تمام فرایند امحاء لامپ ها را شخصا انجام دهد، با این حال شرکت سازنده می تواند در مراحل مختلف به شما کمک نماید. در مورد جابجایی و انتقال باقیمانده لامپ های خرد شده، شرکت می تواند، در هر نقطه از هر کشوری که قرار داشته باشید، دفاتر بازیافت موجود در آن منطقه را به شما معرفی کند تا زائدات باقیمانده را برای بازیافت به آنجا منتقل نمایید.
 • ضمانت نامه دستگاه یک ساله شامل کیفیت و کارائی محصول است.

تمام مدل‌های دستگاه امحا لامپ، می توانند انواع لامپهای فلورسنت را امحا ‌کنند. علاوه بر این، مدل MO-1 قادر به امحا کردن انواع لامپ‌های U شکل است. همچنین مدل MO-2 برای امحا کردن انواع لامپ های کم مصرف با قطر 20 سانت طراحی شده است. توصیه می شود، لامپ U شکل و لامپ‌های کم مصرف فقط با استفاده از دستگاه‌های طراحی شده مخصوص این گونه لامپ ها امحا شوند.

لامپ از اجزا و مواد مختلفی ساخته شده اند، اما جیوه تنها مواد سمی استفاده شده در ساخت لامپ می باشد. هر لامپ به طور عادی حاوی 10 تا 20 میلی‌گرم جیوه است که مقداری از آن تبخیر می‌شود. با این وجود، اجزا و مواد دیگر لامپ مانند شیشه یا پودر فسفر، می‌تواند در طول حیات لامپ، توسط جیوه آلوده شوند.

دستگاه لامپ‌شکن تقریباً تمام پودر و بخار جیوه را در حین خرد کردن یک لامپ (بیش از 99 درصد) حذف می‌کند. این دستگاه این پودر را در دو مرحله فیلتر می‌کند، ابتدا توسط یک فیلتر کیسه‌ای 99 درصد گرد و غبار و ذرات بزرگ‌تر از هوا را حذف می‌کند و سپس یک فیلتر HEPA با کارایی بالا را به کار می‌گیرد تا ذرات کوچک باقی‌مانده را فیلتر ‌کند. برآورد شده که HEPA حداقل 99.97 درصد ذراتی با اندازه 0.3 میکرون یا بیشتر را جذب می‌کند. در نهایت بخار جیوه لامپ توسط فیلتر کربن فعال فیلتر می‌شود.

بله
این دستگاه از جنبه های علمی، فنی و اجرایی مورد تایید پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. همچنین طبق آزمایشهای انجام شده توسط آزمایشگاه معتمد سازمان حفاظت محیط زیست دارای استاندارد های محیط زیست می باشد. این واحد موفق به کسب جواز تاسیس از وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تولید این دستگاه شده است.